Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
sobota 13 kwietnia 2024 | imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemysław Biuletyn Informacji Publicznej   
Aktualności
Nasze władze
Atrakcje turystyczne
Plan gminy
Komunikacja
Katalog firm
Menu

ZPORR
URZĄD GMINY
PREZENTACJA GMINY
GOSPODARKA
INFORMATOR
Działalność profilaktyczna i pomocowa
KULTURA
GOK
SPORT
OŚWIATA
Biblioteka Publiczna
Oferta biblioteki...
OSiW OHP Niechanowo
OSP Niechanowo
Koło Pszczelarzy...
Z KART HISTORII
Wieś Kędzierzyn
REKLAMA FIRM
Kalendarz imprez
Świetlice...
Rewolucja śmieciowa
Informacje dla pracodawców...
Wybory Prezydenta RP 2015...
Referendum 2015...
Wybory Parlamentarne 2015
Wybory samorządowe 2018
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019
Wybory do Parlamentu RP - 2019...
RODO
Galeria
Sonda
Plany budowy ścieżek rowerowych...
Czy jest Pan/Pani zwolennikiem budowy ścieżek rowerowych na terenie naszej gminy (Gniezno-Niechanowo oraz Niechanowo-Cielimowo)?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Zobacz wyniki | Głosuj
  
  
Dożynki Gminne 2013...
  

W minioną niedzielę, tj. 25 sierpnia bieżącego roku obchodziliśmy dożynki gminne. Tę niecodzienną uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Niechanowie, a po jej zakończeniu uczestnicy Dożynek przeszli ulicami: Parkową i Brzozową na niechanowskie Planty gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Korowód dożynkowy poprowadziła Orkiestra Dęta z Murowanej Gośliny.

Przybyłych gości powitał Pan Eugeniusz Zamiar – Wójt Gminy Niechanowo. Gospodarz Dożynek powiedział m. in. - Obchodzimy dzisiaj jeden z najpiękniejszych obrzędów rolniczych – Dożynki. Ta uroczystość kończąca żniwa głęboko zakorzeniona w polskiej kulturze i w polskiej wsi pozwala nam na podsumowanie całorocznej pracy rolnika. Na początku jest przygotowanie ziemi, potem siew, a następnie czas pełen niepewności, obaw i nadziei – czy ziarno wyda plon.

Dożynki to dla rolników i mieszkańców wsi ważna uroczystość, to wyraz wiary, miłości i wdzięczności Stwórcy za plony oraz błogosławieństwo w rolniczym trudzie. Dożynki to wreszcie czas, aby podziękować tym, którzy na te podziękowania zapracowali, to czas podziękowań dla rolników. W tym szczególnym dniu dziękujemy Wam i chylimy czoła przed Wami.

Nasz wielki rodak Jan Paweł II powiedział: „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”. Wy dzisiaj dzielicie się z nami chlebem, dzielicie się plonami, które nam wszystkim pozwolą żyć.

Słowa podziękowań kieruję również do czcigodnych Księży proboszczów za odprawie uroczystej mszy dziękczynnej. Dziękuję również za to, że niejednokrotnie w ciągu roku prosili opatrzność Bożą o dobra pogodę i dobre plony.

Dziękuję również za piękne, misternie wykonane wieńce dożynkowe, które są dowodem, że ziarna na nowy chleb i na nowy zasiew nie zabraknie, jak nie zabraknie nadziei i wiary na przyszłe plony. Niech dzisiejsze święto plonów będzie okazją do zasłużonego wypoczynku, jak i również szacunku i wdzięczności ludziom rolniczego trudu, pracy na pożytek sobie i innym wykonanej.

Wszystkim państwu życzę miłego pobytu w Niechanowie i udanego świętowania, a dzisiejsze gminne dożynki w Niechanowie 2013 uważam za otwarte.

Tegoroczni Starostowie: Pani Kamila Macioszek z Jarząbkowa oraz Pan Maciej Kapela z Żelazkowa przekazali na ręce Gospodarza - Wójta Gminy Niechanowo oraz proboszcza Parafii w Kędzierzynie – księdza Henryka Sobiereiskiego chleb, którym tradycyjnie podzielili się z mieszkańcami Gminy. Podczas przekazania chleba tradycyjny „Plon niesiemy plon…” zaśpiewał chór „Róża”.

Po przemówieniach zaproszonych gości zostały uhonorowane okolicznościowymi dyplomami wieńce dożynkowe przygotowane przez sołectwa Goczałkowo, Czechowo, Jarząbkowo, Nowawieś, Niechanowo, Trzuskołoń oraz Koło Pszczelarzy w Niechanowie. W konkursie na najładniejszy wieniec wygrał wieniec przygotowany przez miejscowość Niechanowo, który będzie reprezentował Gminę Niechanowo podczas Dożynek Powiatowo – Gminnych w Czerniejewie.

Po zakończonej oficjalnej części uroczystości odbył się koncert Orkiestry Dętej z Murowanej Gośliny połączony z układem tanecznym mażoretek oraz występ chóru „Róża” działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie.

Gwiazdą tegorocznych Dożynek był zespół Gang Marcela, który przypomniał swoje największe przeboje. Uczestnicy Dożynek usłyszeli na żywo m. in. „Tyle złamanych serc”, „Zaświeciła moja gwiazda”, „Znajdziemy pośród trosk”, „Ojciec żył tak jak chciał”, „Kto jeśli nie ty”.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się przygotowana przez organizatorów loteria fantowa. Do wygrania były m. in. skuter, trzy rowery, telewizor LED firmy SHARP, kuchenka gazowa AMICA, chłodziarkoo-zamrażarka, ekspres ciśnieniowy do kawy ELECTROLUX, kanapa, biurko, kuchenka mikrofalowa, sześć odkurzaczy, roboty kuchenne, gofrownice, blendery sandwicze frytkownice, żelazka, zestawy garnków wieże stereo radiomagnetofony suszarki do włosów, czajniki bezprzewodowe, pościele, podkaszarka, opryskiwacze ogrodowe, talony na usługi fryzjerski, talony na obiad oraz komplety odzieży damskiej.

Zainteresowani mogli również skorzystać z oferty prezentowanej przez firmy działające na rzecz rolnictwa a najmłodsi z przygotowanych dla nich atrakcji takich jak dmuchany zamek, czy przejażdżka konna.

Zdjęcia do artykułu
 

1  2  3  4  5  

 
wszystkich zdjęć: 52

1  2  3  4  5  
 
«« wstecz
drukuj
Kalendarz wydarzeń
2024

N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 
Mapa
 
Zapraszamy na stronę SP w Niechanowie...
Zapraszamy na stronę internetową SP w Jarząbkowie
Zapraszamy na stronę UKS Błyskawica...
GLKS Pelikan Niechanowo zaprasza...
HISTORIA KOŁA PSZCZELARZY W NIECHANOWIE...
Zapraszamy na naszą stronę...
Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie...
Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej...
System Informacji Przestrzennej - Gmina Niechanowo
Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo
XXV Ogólnopolski Bieg Niechana
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niechanowie
Punktem Wspierania Biznesu
Akademia Piłkarska Niechanowo
Gmina Niechanowo - kanał filmowy na YouTube
Gmina Niechanowo na FB
Koło Gospodyń Wiejskich w Cielimowie „Atomówki Cielimowo”
 
Subskrypcja

Zapraszamy do korzystania z naszego biuletynu informa-
cyjnego. Prosimy wpisać swój adres e-mail w pole poniżej.
dopisz
  
  
Aktualności|Sesje Rady Gminy|Budżet Gminy|Urzędy i instytucje|Kultura i oświata|Katalog firm|Ogłoszenia|Kontakt
© Gmina Niechanowo | on line: 1 odwiedzin: 5082317