Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
sobota 13 kwietnia 2024 | imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemysław Biuletyn Informacji Publicznej   
Aktualności
Nasze władze
Atrakcje turystyczne
Plan gminy
Komunikacja
Katalog firm
Menu

ZPORR
URZĄD GMINY
PREZENTACJA GMINY
GOSPODARKA
INFORMATOR
Działalność profilaktyczna i pomocowa
KULTURA
GOK
SPORT
OŚWIATA
Biblioteka Publiczna
Oferta biblioteki...
OSiW OHP Niechanowo
OSP Niechanowo
Koło Pszczelarzy...
Z KART HISTORII
Wieś Kędzierzyn
REKLAMA FIRM
Kalendarz imprez
Świetlice...
Rewolucja śmieciowa
Informacje dla pracodawców...
Wybory Prezydenta RP 2015...
Referendum 2015...
Wybory Parlamentarne 2015
Wybory samorządowe 2018
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019
Wybory do Parlamentu RP - 2019...
RODO
Galeria
Sonda
Plany budowy ścieżek rowerowych...
Czy jest Pan/Pani zwolennikiem budowy ścieżek rowerowych na terenie naszej gminy (Gniezno-Niechanowo oraz Niechanowo-Cielimowo)?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Zobacz wyniki | Głosuj
  
  
Najważniejsze informacje...
  

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE DLA MIESZKAŃCA GMINY NIECHANOWO!!!

Do 1 lipca 2013 roku osoby, które mają podpisane umowy na wywóz śmieci z firmą: Urbis Gniezno lub EKO Strzałkowo lub Ekoskórex Gizałki muszą je rozwiązać (nie wypowiedzenie umowy skutkować będzie podwójną opłata; jedną płaconą dotychczasowej firmie oraz drugą płaconą gminie).

Zamiast umów właściciele nieruchomości zobowiązani są do złożenia w Urzędzie Gminy Niechanowo deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Pierwszą deklarację należy złożyć do dnia 30 marca 2013 roku (Urząd Gminy Niechanowo pokój nr 10 lub pokój nr 20), w latach następnych do dnia 15 stycznia, a także w terminie 14 dni od zaistnienia okoliczności mających wpływ na powstanie bądź wygaśnięcie obowiązku uiszczania opłaty lub zaistnienia zdarzeń mających wpływ na wysokość opłaty.

Formularze deklaracji rozdawane są na zebraniach sołeckich oraz dostarczane będą przez sołtysów wraz z nakazami płatniczymi.

Każdy właściciel nieruchomości zamieszkałej i niezamieszkałej zobowiązany jest do złożenia deklaracji , w przypadku nie złożenia zostanie wszczęte postępowanie administracyjne, które zakończone zostanie wydaniem decyzji określającej wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Dodatkowo zastosowanie będą miały przepisy art. 262 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa oraz art. 54 i art. 56 Kodeksu karno skarbowego.


MIESIĘCZNE OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

Stawki opłat na terenie naszej gminy zostały uchwalone przez Radę Gminy dnia 12 grudnia 2017 r. (Uchwała Nr XXVIII/265/2017).

Za gospodarowanie odpadami zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny właściciele nieruchomości zamieszkałych uiszczać będą jedną stawkę 13,00 zł miesięcznie od osoby, natomiast w przypadku nieruchomości niezamieszkałych stawka opłaty uzależniona jest od wielkości pojemnika (120 litrów – 43,00 zł miesięcznie, 240 litrów – 64,00 zł miesięcznie, 1100 litrów – 275,00 zł miesięcznie) stawki te obowiązują od 1 stycznia 2018r.

Za gospodarowanie odpadami zbieranymi i odbieranymi w sposób nieselektywny właściciele nieruchomości zamieszkałych uiszczać będą jedną stawkę 22,00 zł miesięcznie od osoby, natomiast w przypadku nieruchomości niezamieszkałych stawka opłaty uzależniona jest od wielkości pojemnika (120 litrów – 86,00 zł miesięcznie, 240 litrów – 117,00 zł miesięcznie, 1100 litrów – 386,00 zł miesięcznie) stawki te obowiązują od 1 stycznia 2018r.

Powyższe opłaty należy uiszczać na konto Urzędu Gminy w Niechanowie nr 33 9065 0006 0010 0100 7663 0001 do 25 dnia każdego miesiąca, począwszy od 25 lipca 2013 roku.

Gmina wprowadza nowy obowiązkowy system zagospodarowania odpadów tzn. sortowanie odpadów na: tworzywa sztuczne, szkło, papier, odpady biodegradowalne i inne.

Każdemu gospodarstwu domowemu zostaną dostarczone worki na plastik i szkło, natomiast pojemniki na odpady zmieszane właściciele nieruchomości zobowiązani są zakupić sami.

Gmina stwarza możliwość posiadania lub utworzenia na terenie swojej nieruchomości kompostownika na odpady biodegradowalne (trawa, gałęzie, odpady kuchenne itp.) – nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi opłatami.


CO „REWOLUCJA ŚMIECIOWA" OZNACZA DLA MIESZKAŃCA GMINY NIECHANOWO?

po pierwsze - będzie wolny od wszelkich umów, które do tej pory musiał podpisywać z przedsiębiorcami odbierającymi jego śmieci - teraz zrobi to za niego gmina;

po drugie - znikną zmartwienia co zrobić ze starą pralką, zniszczoną szafą, przeterminowanymi lekami albo zużytymi bateriami - gmina będzie organizować i wskazywać mieszkańcom punkty odbioru takich odpadów;

po trzecie - koniec z poszukiwaniem najatrakcyjniejszej oferty wywozu śmieci - mieszkańcy będą wnosili do gminy opłaty zgodnie z jedną, wyznaczoną w drodze uchwały stawką.

Mieszkańcy gminy Niechanowo zobowiązani są do:
 - złożenia deklaracji,
 - segregacji odpadów,
 - miesięcznego uiszczania opłat.
 
W celu wyegzekwowania w/w obowiązków Gmina Niechanowo przeprowadzać będzie kontrole nieruchomości, a w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości nałoży stosowne kary.


Więcej tutaj:
Rewolucja śmieciowa - wstęp... 
Podstawa prawna i wzory dokumentów...
Analiza stanu gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Niechanowo

 

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
Kalendarz wydarzeń
2024

N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 
Mapa
 
Zapraszamy na stronę SP w Niechanowie...
Zapraszamy na stronę internetową SP w Jarząbkowie
Zapraszamy na stronę UKS Błyskawica...
GLKS Pelikan Niechanowo zaprasza...
HISTORIA KOŁA PSZCZELARZY W NIECHANOWIE...
Zapraszamy na naszą stronę...
Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie...
Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej...
System Informacji Przestrzennej - Gmina Niechanowo
Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo
XXV Ogólnopolski Bieg Niechana
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niechanowie
Punktem Wspierania Biznesu
Akademia Piłkarska Niechanowo
Gmina Niechanowo - kanał filmowy na YouTube
Gmina Niechanowo na FB
Koło Gospodyń Wiejskich w Cielimowie „Atomówki Cielimowo”
 
Subskrypcja

Zapraszamy do korzystania z naszego biuletynu informa-
cyjnego. Prosimy wpisać swój adres e-mail w pole poniżej.
dopisz
  
  
Aktualności|Sesje Rady Gminy|Budżet Gminy|Urzędy i instytucje|Kultura i oświata|Katalog firm|Ogłoszenia|Kontakt
© Gmina Niechanowo | on line: 1 odwiedzin: 5082332