Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
czwartek 25 kwietnia 2024 | imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl Biuletyn Informacji Publicznej   
Aktualności
Nasze władze
Atrakcje turystyczne
Plan gminy
Komunikacja
Katalog firm
Menu

ZPORR
URZĄD GMINY
PREZENTACJA GMINY
GOSPODARKA
INFORMATOR
Działalność profilaktyczna i pomocowa
KULTURA
GOK
SPORT
OŚWIATA
Biblioteka Publiczna
Oferta biblioteki...
OSiW OHP Niechanowo
OSP Niechanowo
Koło Pszczelarzy...
Z KART HISTORII
Wieś Kędzierzyn
REKLAMA FIRM
Kalendarz imprez
Świetlice...
Rewolucja śmieciowa
Informacje dla pracodawców...
Wybory Prezydenta RP 2015...
Referendum 2015...
Wybory Parlamentarne 2015
Wybory samorządowe 2018
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019
Wybory do Parlamentu RP - 2019...
RODO
Galeria
Sonda
Plany budowy ścieżek rowerowych...
Czy jest Pan/Pani zwolennikiem budowy ścieżek rowerowych na terenie naszej gminy (Gniezno-Niechanowo oraz Niechanowo-Cielimowo)?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Zobacz wyniki | Głosuj
  
  
Literatura popularnonaukowa...
  

Jak uczy się mózg –  Manfred Spitzer 

Książka poświęcona jest szeroko rozumianej problematyce uczenia się widzianej z perspektywy neurobiologii, psychologii i pedagogiki. Autor w ciekawy sposób omawia zagadnienia dotyczące neurologicznych podstaw uczenia się, opierając się na najnowszych badaniach nad mózgiem. Stara się przekonać czytelnika, że z badań nad mózgiem można wyprowadzić wnioski praktyczne istotne dla szkoły, uniwersytetu i społeczeństwa. Szczegółowo przedstawia proces uczenia się w ciągu życia, także w okresie prenatalnym. Wyjaśnia dlaczego dzieci przejawiają trudności w uczeniu się (np. czytanie, matematyka). Omawia procesy uczenia się w świetle różnych zagadnień i problemów społecznych (kooperacja, wartości, przemoc). Prezentuje wnioski dotyczące nauczania szkolnego, np. wyniki międzynarodowych badań nad poziomem osiągnięć szkolnych (PISA) przeprowadzonych także w Polsce.

I TY możesz być super tatą – Dorota Zawadzka

„I ty możesz być Super tatą” to druga książka Doroty Zawadzkiej telewizyjnej Super niani poświęcona problemom wychowania dzieci. Tym razem książka adresowana jest do ojców, przyszłych i tych, którzy maja już dzieci, ale jeszcze niepewnie czują się w swej roli. Pokazuje jak ważna jest i jak wdzięczna może być rola ojca. Autorka pomaga zrozumieć, co zmienia się w rodzinie w momencie pojawienia się dziecka, jak zmieniają się relacje z partnerką. Podpowiada jak zrozumieć potrzeby dziecka, partnerki, jak przetrwać pierwsze rodzinne burze. W książce czytelnik znajdzie szereg konkretnych wskazówek (zadania do wykonania) jak budować zaufanie we wzajemnych relacjach z dziećmi, zaspokajać ich potrzeby. Dowie się jak bawić się z dziećmi, żeby czas spędzony z nimi był wartościowym, twórczym i radosnym przeżyciem. Lektura obowiązkowa dla wszystkich ojców.

Ciasta drożdżowe i biszkoptowe –  Kolekcja Kuchni Polskiej

44 sprawdzone przepisy, kolorowe fotografie gotowych potraw, szczegółowe wskazówki dotyczące składników, czasu przygotowania, kaloryczności i kosztów dania, przelicznik miar.

 

 


 

Dania z drobiu – Kolekcja Kuchni Polskiej

Pozycja Dania z drobiu - wchodzi w skład kolekcji praktycznych książek kucharskich, dzięki którym można przygotować smaczne potrawy. W książce tej znajdziesz 44 sprawdzone przepisy, kolorowe fotografie gotowanych potraw, szczegółowe wskazówki dotyczące składników, czasu przygotowania, kaloryczności i kosztów dania.


 

Surówki i sałatki – Kolekcja Kuchni Polskiej

Kolekcja kuchni polskiej to kilkadziesiąt sprawdzonych przepisów - kolorowe fotografie gotowych potraw. W książce tej można znaleźć szczegółowe wskazówki dotyczące składników, czasu przygotowania, kaloryczności i kosztów dania - przelicznik miar Skompletuj kolekcję praktycznych książek kucharskich i przygotuj smaczne: - zupy - mięsa - dania wegetariańskie - sałatki i surówki - ciasta - desery - napoje - przetwory


 Zupy z warzyw – Kolekcja Kuchni Polskiej

Pozycja Zupy z warzyw - wchodzi w skład kolekcji praktycznych książek kucharskich, dzięki którym można przygotować smaczne potrawy. W książce tej znajdziesz 44 sprawdzone przepisy, kolorowe fotografie gotowanych potraw, szczegółowe wskazówki dotyczące składników, czasu przygotowania, kaloryczności i kosztów dania.


 

 

Przekąski i przystawki – Przyjaciółka. Wielka kolekcja kulinarna.

Babeczki z jagodami, łódeczki z awokado, wiatraczki z papryką, sałatka z kurczakiem i suszonymi pomidorami...
Przekąski i przystawki Wielka kolekcja kulinarna.


 

 

 

Europa w kuchni – red. Joanny Pawełczak

Włoskie makarony, francuskie zupy, hiszpańskie przekąski, rosyjskie pierożki, greckie gołąbki czy angielski pudding. Nie musisz nigdzie wyjeżdżać, by poczuć te smaki z różnych regionów naszego kontynentu. Gwiazdy telewizyjnego programu "Europa da się lubić" zdradzają nam liczne przepisy na swoje ulubione dania, narodowe potrawy i rodzinne przysmaki. Prostym, oryginalnym i apetycznym przepisom towarzyszą wspomnienia z dzieciństwa, zabawne anegdoty i ciekawe opowieści kulinarne. "Europa" w kuchni, pod redakcją Joanny Pawełczak, Wydawnictwo Otwarte, Kraków 2007

Kwiaty w domu Barbara Ciereszko – Jarosław Rak

Książka "Kwiaty w domu - 150 gatunków od A do Z"
jest niezastąpionym źródłem informacji o roślinach uprawianych w mieszkaniu, albumem z efektownymi fotografiami i jednocześnie praktycznym przewodnikiem.


 

 

Rehabilitacja medyczna – red. Jerzy Kiwerski

Jest to nowoczesny, od dawna oczekiwany podręcznik rehabilitacji, zgodny z obecnym stanem wiedzy medycznej, jak również odpowiadający aktualnemu programowi naucznia tego przedmiotu. W części ogólnej krótko omówiono historię oraz współczesne poglądy na rehabilitację, a także zagadnienia dotyczące protezowania. Część szczegółowa poświęcona jest diagnostyce i rehabilitacji w poszczególnych chorobach. Omówiono również problemy rehabilitacji u dzieci i osób starszych.
Publikacja w sposób wyczerpujący przedstawia całość zagadnień związanych z rehabilitacją medyczną. Adresowana jest zarówno do studentów wydziałów lekarskich akademii medycznych, jak i słuchaczy szkół licencjackich o profilu fizjoterapii i rehabilitacji.

Fizjoterapia –  Anna Straburzyńska-Lupa, Gerard Straburzyński

Ta unikatowa książka jest jedynym w Polsce i jednym z niewielu na świecie podręczników akademickich w całościowy sposób przedstawiających aktualny stan wiedzy na temat podstaw teoretycznych i praktycznych stosowania zabiegów fizykalnych.
Obecnie wszystkie działy współczesnej fizjoterapii: od najstarszych i tradycyjnych, takich jak wodolecznictwo, balneoterapia i masaż, po najnowocześniejsze - elektrolecznictwo, lasero- i magnetoterapię. Każdy zabieg jest zwięźle opisany, z wyszczególnieniem wskazań, przeciwwskazań i dawkowania. Omówione są również zasady prawidłowego i bezpiecznego korzystania z nowoczesnej aparatury.

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
Kalendarz wydarzeń
2024

N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 
Mapa
 
Zapraszamy na stronę SP w Niechanowie...
Zapraszamy na stronę internetową SP w Jarząbkowie
Zapraszamy na stronę UKS Błyskawica...
GLKS Pelikan Niechanowo zaprasza...
HISTORIA KOŁA PSZCZELARZY W NIECHANOWIE...
Zapraszamy na naszą stronę...
Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie...
Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej...
System Informacji Przestrzennej - Gmina Niechanowo
Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo
XXV Ogólnopolski Bieg Niechana
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niechanowie
Punktem Wspierania Biznesu
Akademia Piłkarska Niechanowo
Gmina Niechanowo - kanał filmowy na YouTube
Gmina Niechanowo na FB
Koło Gospodyń Wiejskich w Cielimowie „Atomówki Cielimowo”
 
Subskrypcja

Zapraszamy do korzystania z naszego biuletynu informa-
cyjnego. Prosimy wpisać swój adres e-mail w pole poniżej.
dopisz
  
  
Aktualności|Sesje Rady Gminy|Budżet Gminy|Urzędy i instytucje|Kultura i oświata|Katalog firm|Ogłoszenia|Kontakt
© Gmina Niechanowo | on line: 1 odwiedzin: 5082952