Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
czwartek 25 kwietnia 2024 | imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl Biuletyn Informacji Publicznej   
Aktualności
Nasze władze
Atrakcje turystyczne
Plan gminy
Komunikacja
Katalog firm
Menu

ZPORR
URZĄD GMINY
PREZENTACJA GMINY
GOSPODARKA
INFORMATOR
Działalność profilaktyczna i pomocowa
KULTURA
GOK
SPORT
OŚWIATA
Biblioteka Publiczna
Oferta biblioteki...
OSiW OHP Niechanowo
OSP Niechanowo
Koło Pszczelarzy...
Z KART HISTORII
Wieś Kędzierzyn
REKLAMA FIRM
Kalendarz imprez
Świetlice...
Rewolucja śmieciowa
Informacje dla pracodawców...
Wybory Prezydenta RP 2015...
Referendum 2015...
Wybory Parlamentarne 2015
Wybory samorządowe 2018
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019
Wybory do Parlamentu RP - 2019...
RODO
Galeria
Sonda
Plany budowy ścieżek rowerowych...
Czy jest Pan/Pani zwolennikiem budowy ścieżek rowerowych na terenie naszej gminy (Gniezno-Niechanowo oraz Niechanowo-Cielimowo)?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Zobacz wyniki | Głosuj
  
  
Dożynki Gminne 2016...
  

Dożynki to święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończone żniwa. Gminne Święto Plonów w Niechanowie odbyło się 28 sierpnia i rozpoczęło się Mszą św., którą sprawował ks. kan. Andrzej Ziółkowski Proboszcz Parafii w Niechanowie w asyście ks. Henryka Sobiereiskiego Proboszcza Parafii w Kędzierzynie.

Po uroczystej mszy ,barwny korowód przeszedł w asyście Orkiestry Dętej z Kościana na Planty, gdzie rozpoczęła się dalsza cześć uroczystości. Przed sceną stanęły przepiękne wieńce dożynkowe przygotowane przez sołectwa z terenu gminy.

Przybyłych gości powitał gospodarz niechanowskiej gminy Eugeniusz Zamiar, który dokonał oficjalnego otwarcia dożynek. „Każdy rok w rolnictwie jest inny, ale każdy wymaga ciężkiej pracy, nieustannej troski i zapobiegliwości, by ziemia wydała jak najlepsze plony. Niech to piękne Święto pozwoli na jak najlepsze wyrażenie naszej wdzięczności, umożliwiając wspólne przeżywanie radości i satysfakcji z tegorocznych zbiorów oraz wyeksponowanie osiągnięć.” powiedział wójt.

Następnie Starostowie Dożynek: pani Agnieszka Strzyż z Trzuskołonia i pan Piotr Jaworski z Gurowa przekazali na ręce wójta i proboszcza niechanowskiej parafii dorodne bochny chleba. Wójt i proboszcz zgodnie z tradycją podzielili chleby między przybyłych gości i mieszkańców gminy, w tym czasie chór Róża zaprezentował przyśpiewki ludowe.

Po przemówieniach zaproszonych gości zostały wręczone nagrody za przygotowane wieńce dożynkowe. W konkursie na „Najładniejszy wieniec dożynkowy” I miejsce i nagrodę w kwocie 500zł otrzymało sołectwo Czechowo, II miejsce i nagrodę 400zł zdobyło sołectwo Trzuskołoń, natomiast III miejsce oraz nagrodę 300zł przypadło sołectwu Mierzewo. Pozostałe wieńce przygotowane przez sołectwa: Goczałkowo, Karsewo, Niechanowo, Drachowo, Nowawieś, Jarząbkowo oraz Koło Pszczelarzy zostały uhonorowane wyróżnieniami i nagrodami w kwocie 200zł.

Jak co roku jedną z głównych atrakcji dożynek była loteria fantowa, którą można było zorganizować dzięki hojności sponsorów, którzy ufundowali wspaniałe nagrody.

Po części oficjalnej odbył się występ Orkiestry Dętej z Kościana, a następnie koncert zespołu „Cygańska Dusza”. Gwiazdą wieczoru był zespół SPIKE, który zgromadził na Plantach sporą rzeszę miłośników disco polo.

Zainteresowani mogli skorzystać z oferty prezentowanej przez różnorodne firmy działające na rzecz rolnictwa i nie tylko. Można się było zaopatrzyć m.in. w kosmetyki AVON, świeży miód, rękodzieło przygotowane przez Pracownię Hafciarską Supełek, albo spróbować swoich umiejętności i własnoręcznie wypleść koszyczek podczas warsztatów plecionkarskich.

Wiele atrakcji przygotowano również dla dzieci, było wesołe miasteczko, przejażdżki kucykiem, animacje i pokaz motolotni. Jak co roku panie z klubu Seniora Róża przygotowały pyszne ciasta i tradycyjny chleb ze smalcem. Dożynki zakończyły się tańcami przy muzyce DJ SNAKE i DJ MAVI.

(fot. A.Zybała)

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
Kalendarz wydarzeń
2024

N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 
Mapa
 
Zapraszamy na stronę SP w Niechanowie...
Zapraszamy na stronę internetową SP w Jarząbkowie
Zapraszamy na stronę UKS Błyskawica...
GLKS Pelikan Niechanowo zaprasza...
HISTORIA KOŁA PSZCZELARZY W NIECHANOWIE...
Zapraszamy na naszą stronę...
Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie...
Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej...
System Informacji Przestrzennej - Gmina Niechanowo
Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo
XXV Ogólnopolski Bieg Niechana
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niechanowie
Punktem Wspierania Biznesu
Akademia Piłkarska Niechanowo
Gmina Niechanowo - kanał filmowy na YouTube
Gmina Niechanowo na FB
Koło Gospodyń Wiejskich w Cielimowie „Atomówki Cielimowo”
 
Subskrypcja

Zapraszamy do korzystania z naszego biuletynu informa-
cyjnego. Prosimy wpisać swój adres e-mail w pole poniżej.
dopisz
  
  
Aktualności|Sesje Rady Gminy|Budżet Gminy|Urzędy i instytucje|Kultura i oświata|Katalog firm|Ogłoszenia|Kontakt
© Gmina Niechanowo | on line: 3 odwiedzin: 5082933