Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
sobota 13 kwietnia 2024 | imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemysław Biuletyn Informacji Publicznej   
Aktualności
Nasze władze
Atrakcje turystyczne
Plan gminy
Komunikacja
Katalog firm
Menu

ZPORR
URZĄD GMINY
PREZENTACJA GMINY
GOSPODARKA
INFORMATOR
Działalność profilaktyczna i pomocowa
KULTURA
GOK
SPORT
OŚWIATA
Biblioteka Publiczna
Oferta biblioteki...
OSiW OHP Niechanowo
OSP Niechanowo
Koło Pszczelarzy...
Z KART HISTORII
Wieś Kędzierzyn
REKLAMA FIRM
Kalendarz imprez
Świetlice...
Rewolucja śmieciowa
Informacje dla pracodawców...
Wybory Prezydenta RP 2015...
Referendum 2015...
Wybory Parlamentarne 2015
Wybory samorządowe 2018
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019
Wybory do Parlamentu RP - 2019...
RODO
Galeria
Sonda
Plany budowy ścieżek rowerowych...
Czy jest Pan/Pani zwolennikiem budowy ścieżek rowerowych na terenie naszej gminy (Gniezno-Niechanowo oraz Niechanowo-Cielimowo)?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Zobacz wyniki | Głosuj
  
  
Półkolonie 2012...
  

Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej we współpracy z Urzędem Gminy w Niechanowie, Zespołem Szkół w Niechanowie oraz ze Stowarzyszeniem Ziemi Gnieźnieńskiej zorganizowało dla dzieci z terenu gminy półkolonie, które trwały od 6 do 17 sierpnia 2012r.

Półkolonie miały miejsce w Zespole Szkół w Niechanowie. Grupa 40 dzieci uczestniczyła w różnorodnych zabawach, wyjazdach i wycieczkach. Przygotowano atrakcyjne zajęcia ruchowe, plastyczne, techniczne.

Dzieci brały udział w terenowych questach, polegających na odgadywaniu trasy wędrówki po rymowankach, zastępujących tradycyjne mapy. Ponadto należało odszukać skarb, co półkolonistom udało się wykonać niezwykle szybko i sprawnie, odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną.

Dzieci miały okazję wyjechać do Aquaparku w Wągrowcu, gdzie nie było końca w wodnych zabawach.

Prezes Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej pani Grażyna Kozanecka, jako główny organizator półkolonii zaprosiła do Niechanowa p. Ewę Wanat-rzeźbiarkę, która przygotowała dla dzieci interesujące warsztaty ceramiczne.

Każdy z uczestników warsztatów mógł samodzielnie wykonać gliniane naczynia, jednocześnie poznając ich technikę wyrobu. To stare rzemiosło tu w Niechanowie zostało na nowo odkryte, co półkoloniści przyjęli z zachwytem i nieurywanym zainteresowaniem.

Największą atrakcją tegorocznych półkolonii był wyjazd do Kościana na wyspę piratów w Nenufar Club. Zabawę urozmaicili piraci, którzy przewieźli na tratwach dzieci do wioski Indian oraz pokazali miniatury najbardziej znanych budowli świata.

Uczestnicy półkolonii odwiedzili również poznańskie, stare ZOO, gdzie oprócz spotkania z egzotycznymi zwierzętami, mieli okazję uczestniczyć w specjalnej lekcji zoologii, poznając bliżej życie gadów i płazów. Oczywiście nie obyło się bez odwiedzenia w drodze powrotnej Mc Donald.

Drugi tydzień półkolonii rozpoczął się od wyjazdu do Gniezna na basen i zwiedzenia Muzeum Początków Państwa Polskiego. Tutaj organizatorzy zadbali o żywą lekcję historii, podczas której półkoloniści mogli zapoznać się z uzbrojeniem wojów, zwyczajami Prasłowian i organizacją państwa polskiego.

Niechanowskie półkolonie obfitowały w wiele atrakcji, do których niewątpliwie należał również Dzień Sportu i rozgrywki między grupami uczestników.

Opiekunki dzieci panie Małgorzata Wojciechowska i Magdalena Roszak zorganizowały konkurencje i zabawy, które wzbudzały wiele emocji i dostarczyły niezapomnianych wrażeń.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji półkolonii należą się Wójtowi Gminy Niechanowo panu E. Zamiarowi oraz przewodniczącemu Stowarzyszenia Ziemi Gnieźnieńskiej panu K. Ostrowskiemu.

Dzięki ich wsparciu finansowemu i ogromnej życzliwości nasze dzieci już po raz kolejny mogły uczestniczyć w darmowych półkoloniach, a ich uśmiech i zadowolenie są najlepszym świadectwem na celowość tego typu przedsięwzięć.

Szczególne podziękowania p. Grażyna Kozanecka skierowała również do pani dyr. Elżbiety Rzepeckiej –Roszak, która pełniła nieodpłatnie funkcję kierownika, do opiekunek, do pani Sylwii Chudej członkini Stowarzyszenia Rodziców i Teresy Jabłońskiej.

Słowo dziękuję przewodnicząca skierowała również do wielokrotnego sponsora pana Józefa Fabiszaka, pani Elżbiety Piątek za pyszne smakołyki oraz pana Mariana Guziałka, Stanisława Mazurka i Adama Galusa.

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
Kalendarz wydarzeń
2024

N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 
Mapa
 
Zapraszamy na stronę SP w Niechanowie...
Zapraszamy na stronę internetową SP w Jarząbkowie
Zapraszamy na stronę UKS Błyskawica...
GLKS Pelikan Niechanowo zaprasza...
HISTORIA KOŁA PSZCZELARZY W NIECHANOWIE...
Zapraszamy na naszą stronę...
Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie...
Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej...
System Informacji Przestrzennej - Gmina Niechanowo
Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo
XXV Ogólnopolski Bieg Niechana
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niechanowie
Punktem Wspierania Biznesu
Akademia Piłkarska Niechanowo
Gmina Niechanowo - kanał filmowy na YouTube
Gmina Niechanowo na FB
Koło Gospodyń Wiejskich w Cielimowie „Atomówki Cielimowo”
 
Subskrypcja

Zapraszamy do korzystania z naszego biuletynu informa-
cyjnego. Prosimy wpisać swój adres e-mail w pole poniżej.
dopisz
  
  
Aktualności|Sesje Rady Gminy|Budżet Gminy|Urzędy i instytucje|Kultura i oświata|Katalog firm|Ogłoszenia|Kontakt
© Gmina Niechanowo | on line: 1 odwiedzin: 5082447