Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
czwartek 25 kwietnia 2024 | imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl Biuletyn Informacji Publicznej   
Aktualności
Nasze władze
Atrakcje turystyczne
Plan gminy
Komunikacja
Katalog firm
Menu

ZPORR
URZĄD GMINY
PREZENTACJA GMINY
GOSPODARKA
INFORMATOR
Działalność profilaktyczna i pomocowa
KULTURA
GOK
SPORT
OŚWIATA
Biblioteka Publiczna
Oferta biblioteki...
OSiW OHP Niechanowo
OSP Niechanowo
Koło Pszczelarzy...
Z KART HISTORII
Wieś Kędzierzyn
REKLAMA FIRM
Kalendarz imprez
Świetlice...
Rewolucja śmieciowa
Informacje dla pracodawców...
Wybory Prezydenta RP 2015...
Referendum 2015...
Wybory Parlamentarne 2015
Wybory samorządowe 2018
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019
Wybory do Parlamentu RP - 2019...
RODO
Galeria
Sonda
Plany budowy ścieżek rowerowych...
Czy jest Pan/Pani zwolennikiem budowy ścieżek rowerowych na terenie naszej gminy (Gniezno-Niechanowo oraz Niechanowo-Cielimowo)?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Zobacz wyniki | Głosuj
  
  
Sprawozdanie z Tygodnia Bibliotek...
  

11.05.2010r. odbyło uroczyste przyjecie uczniów klasy „0” do grona czytelników Biblioteki Publicznej Gminy Niechanowo. Pasowanie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie. Na uroczystość zaproszono dzieci klas „0” z przedszkola w Niechanowie i Jarząbkowie oraz grupa przedszkolna z Jarząbkowa.

Przed pasowaniem Dyrektor Biblioteki pani Małgorzata Trzaskowska zabrała dzieci w niezwykłą podróż w krainę zagadek. Uczestnicy zabawy podróżując pociągiem od stacji Niechanowo poprzez bajkowe miejscowości: Pacanowo, Stumilowy Las, Jiczyn, odpowiadali na zadawane pytania związane z bajkami. Niezwykłą rolę odegrał uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej w Niechanowie Jakub Dorabiała wcielając się w postać zniszczonej książki. Na jej przykładzie pani Dyrektor uczyła dzieci szanować książki.

Następnie przedszkolaki powtarzając tekst przyrzeczenia „My, przedszkolaki Tobie książko przyrzekamy, że szanować Cie będziemy, krzywdy zrobić Ci nie damy, obowiązków czytelnika będziemy przestrzegać pilnie i z Twych rad i mądrości, korzystać od dziś zawsze przyrzekamy” zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki. Dzieciom podarowano bajeczki, dyplomy i zakładki do książek. Po pasowaniu przedstawiono inscenizację pt: „Książka moim przyjacielem” przygotowaną przez kółko teatralne pod przewodnictwem pani Lidii Gabrysiak – nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Niechanowie. Na zakończenie wystąpił zespół taneczny, pod przewodnictwem pani Ewy Kaczmarek – nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Niechanowie, który przedstawił trzy układy taneczne.

12.05.2010r. odbył się konkurs pięknego czytania. Celem konkursu było zachęcenie dzieci do czytania, rozbudzenie wrażliwości na piękno słowa, przybliżenie literatury dziecięcej, wdrażanie do partnerstwa i sprawiedliwości oraz uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze. Konkurs adresowany był dla uczniów klas II i III szkół podstawowych. Na konkurs przybyło 14 dzieci – 10 ze Szkoły Podstawowej w Niechanowie i 4 ze Szkoły Podstawowej w Jarząbkowie. Komisja konkursowa w składzie Lidia Gabrysiak – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Niechanowie, Grażyna Łukomska – nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Jarząbkowie oraz Iwona Woźniak – nauczyciel z Gimnazjum w Niechanowie, oceniała podczas czytania płynność, poprawność, wyrazistość oraz tempo. Uczestnicy konkursu czytali fragmenty książek, takich jak „Baśnie” H. Ch. Andersena, „Kajtkowe przygody”, „Legendy warszawskie”, „Nasza mama czarodziejka”, „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, „O psie, który jeździł koleją”, „Plastusiowy pamiętnik” oraz „Przygody Filonka Bezogonka”.

I miejsce przyznano Julii Grabowskiej Szkoła Podstawowa w Niechanowie, II - Julii Andrzejewskiej - Szkoła Podstawowa w Jarząbkowie, III – Jędrzejowi Strzyżowi – Szkoła Podstawowa w Niechanowie. Ponadto wyróżniono Karolinę Wesołowską – Szkoła Podstawowa w Niechanowie.

13.05.2010r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego nt. legendy „O Lechu, Czechu i Rusie”. W konkursie wzięła udział grupa pani Mirosławy Kowalskiej z miejscowego przedszkola. Dzieci zostały nagrodzone kolorowankami oraz przyborami plastycznymi.

Ponadto, przez cały tydzień, można było obejrzeć w bibliotece wystawę pod hasłem „Czego nie lubi książka”. Ideą wystawy było zwrócenie uwagi na właściwe traktowanie i szanowanie książek. Odbyły się również lekcje biblioteczne.

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
Kalendarz wydarzeń
2024

N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 
Mapa
 
Zapraszamy na stronę SP w Niechanowie...
Zapraszamy na stronę internetową SP w Jarząbkowie
Zapraszamy na stronę UKS Błyskawica...
GLKS Pelikan Niechanowo zaprasza...
HISTORIA KOŁA PSZCZELARZY W NIECHANOWIE...
Zapraszamy na naszą stronę...
Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie...
Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej...
System Informacji Przestrzennej - Gmina Niechanowo
Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo
XXV Ogólnopolski Bieg Niechana
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niechanowie
Punktem Wspierania Biznesu
Akademia Piłkarska Niechanowo
Gmina Niechanowo - kanał filmowy na YouTube
Gmina Niechanowo na FB
Koło Gospodyń Wiejskich w Cielimowie „Atomówki Cielimowo”
 
Subskrypcja

Zapraszamy do korzystania z naszego biuletynu informa-
cyjnego. Prosimy wpisać swój adres e-mail w pole poniżej.
dopisz
  
  
Aktualności|Sesje Rady Gminy|Budżet Gminy|Urzędy i instytucje|Kultura i oświata|Katalog firm|Ogłoszenia|Kontakt
© Gmina Niechanowo | on line: 1 odwiedzin: 5083010