Nie kłam kochanie – Ilona Łepkowska, Maja Kotarska
Powieść jest adaptacją scenariusza Ilony Łepkowskiej do filmu "Nie kłam kochanie" - w kinach od 28 marca 2008r. Ania - młoda i wrażliwa dziewczyna z niełatwą przeszłością. W pracy - rozmawia z kwiatami. W domu - marzy o mężczyźnie, który ją pokocha. Marcin od razu wpada jej w oko, ale czy Ania odnajdzie się w jego świecie? Marcin - przystojny cynik i notoryczny kłamca. Lubi kosztowne rozrywki i kobiety. Na stały związek nie ma jednak ochoty. Dlaczego? Może w tłumie pięknych dziewczyn, nie potrafi dostrzec tej "jedynej"... A co robi w naszej powieści kaktus? Cóż, Ania, która kocha kaktusy i mówi do nich po imieniu, to chyba jedyna osoba, która w Marcinie - kłamcy i cyniku, potrafi dostrzec coś dobrego... i zapragnie go zmienić. Czy wtedy kaktus zakwitnie pięknym kwiatem?
Cała zawartość damskiej torebki – Topornicka Agnieszka
Agnieszka to młoda, choć już niezupełnie, niegłupia przecież, ale zakompleksiona anglistka z bagażem kilku nieudanych związków. Właśnie odkryła kolejną zdradę ukochanego, czarująco beztroskiego żeglarza Eryka. Odchodzi od niego, lecz nie ma pojęcia, co dalej robić ze swoim życiem: zostać tam, gdzie ma pracę i mieszkanie, wyjechać za granicę, gdzie ma wprawdzie przyjaciół, ale nie ma pracy, czy z podkulonym ogonem wracać na garnuszek rodziców? Niespodziewanie odnajduje ją jej dawna studencka miłość. Ksawery, kiedyś wybitny polonista o zapędach filozoficznych i niebezpiecznym błysku w oczach, dziś świeży rozwodnik, jak sam twierdzi stał się zupełnie innym człowiekiem i chce od nowa ułożyć sobie życie. Z Agnieszką? "Cała zawartość damskiej torebki" to błyskotliwa powieść obyczajowa, pełna humoru i wyrozumiałości dla pogubionych na życiowych zakrętach bohaterów.
Bajecznice – Wasilewska Katarzyna
Ci, którzy mają kłopoty, rzadko zdają sobie sprawę z tego, że ich życie toczy się jak w bajce. Bo także w bajkach obecne są chwile grozy: gdy pożera cię wilk lub gdy, mając kota za cały majątek, musisz ułożyć sobie życie w nieznanym mieście. Historie zawarte w tym zbiorze pokazują, że w poszukiwaniu własnej drogi prowadzi nas zwykle opowieść o nas samych, którą stwarzamy sobie na własny użytek. Brawurowe rozwiązania działają, jeśli uwierzymy w to, kim naprawdę jesteśmy, a zgubimy drogę, jeśli będziemy udawać kogoś innego. Stały związek, praca, dziecko – bohaterki opowiadań w zaskakujący sposób godzą te elementy, a ten ożywczy koktajl znanych wszystkim młodym kobietom codziennych tragikomedii autorka ukazuje z ironicznym przymrużeniem oka.
Obywatelka – Manuela Gretkowska
Pełen przenikliwych obserwacji, ciepły i zarazem ironiczny dziennik, obejmujący kilkanaście miesięcy życia w Polsce do ostatnich wyborów. Gdy w 2006 roku autorka postanowiła założyć Partię Kobiet, inicjatywa spotkała się z szerokim oddźwiękiem, a nie kończący się wir wydarzeń pozbawił ją czasu dla rodziny i siebie samej. Gretkowska opowiada jak nasza polityka wygląda od kuchni, jakie jest w niej miejsce kobiet i dlaczego tak trudno w Polsce zrobić wspólnie coś sensownego. Dokończenie trylogii, na którą składają się jeszcze Polka i Europejka.
Senność – Wojciech Kuczok
Nowa powieść Wojciecha Kuczoka to historia trzech mężczyzn. Adam jest młodym lekarzem szukającym partnera, który zaspokoi jego potrzebę miłości. Robert to pisarz w kryzysie wyczekujący powrotu sił twórczych. "Pan Mąż", trzeci z bohaterów, jest dyrektorem banku i... i mężem swojej żony, gwiazdy teatralnej, z którą bardzo chciałby mieć syna. Codzienne życie każdego z nich naznaczone jest niespełnieniem. Żaden nie ma dość siły, aby osiągnąć to, czego pragnie. Zbieg okoliczności sprawia, że ich powikłane losy splatają się. I to wytrąca ich z letargu. Senność jest opowieścią na wskroś filmową. Pisana równolegle ze scenariuszem pod tym samym tytułem, wiernie oddaje perypetie bohaterów, z którymi zetkną się widzowie w kinach. Jednak, jak powiada sam autor, "pisarz ma tę przewagę nad reżyserem, że przestrzeń pozakadrowa nie musi pozostawać w strefie domysłów widza; w książce wolno zmieścić wszystko to, na co w filmie zabrakło miejsca". W tej przestrzeni, jak zwykle u Kuczoka, dzieje się bardzo dużo. Znakomitego efektu dopełnia język powieści, precyzyjny i błyskotliwy.
Cygańska madonna – Santa Montefiore
Romans obyczajowy z wątkiem sensacyjnym próbując rozwikłać tajemnicę obrazu, bohater musi cofnąć się do swego dzieciństwa zdradzone uczucia, rodzinne sekrety; akcja w dzisiejszej Ameryce i wojennej Francji Czterdziestoletni Mischa dowiaduje się, że jego ukochana matka przed śmiercią podarowała nowojorskiemu muzeum bezcenny obraz Tycjana. Skąd go miała? Dlaczego nic o tym nie wiedział? Tajemnica każe mu cofnąć się w przeszłość aż do okupowanej Francji, gdzie matka w sekrecie poślubiła jego ojca, niemieckiego oficera, a potem pojawił się w ich życiu pewien przystojny Amerykanin...
Magiczna chwila – Kristin Hannah
Powieść obyczajowa popularnej autorki. Wzruszająca książka o budowaniu więzi, przyjaźni i miłości - o wszystkim najlepszym, co człowiek może ofiarować człowiekowi. Julia, wzięty psycholog dziecięcy, popada w zawodowe kłopoty i wówczas dowiaduje się, że w jej rodzinnym miasteczku pojawiła się dziwna dziewczynka. Wyszła z lasu, nie mówi i boi się ludzi. Tylko Julia może ?otworzyć? zalęknione dziecko, a wyjazd w dawno nie odwiedzane strony staje się też nieoczekiwanie początkiem znajomości z pewnym mężczyzną, również nie oszczędzanym przez życie...
Pomaluj to na czarno – Janet Fitch
Powieść psychologiczno-obyczajowa autorki "Białego oleandra". Subtelnie opisana historia młodej kobiety, próbującej odbudować własne życie po samobójstwie ukochanego. Szukając klucza do zrozumienia śmierci Michaela, Josie zbliża się do jego matki. W atmosferze wzajemnej niechęci i nieufności powoli wyjaśnia się ponury rodzinny sekret - przyczyna tragedii. Finch pisze pięknie o miłości, wnikliwie o ludziach i mądrze o stracie, a jej bezpośredni styl sprawia, że od pierwszego zdania odczuwamy intensywne emocje Josie jak własne.
Zaopiekuj się mną – Koomson Dorothy
Kamryn i Adele były sobie bardzo bliskie. Ich przyjaźń wydawała się silniejsza niż całe zło tego świata. Do czasu. Gdy Kamryn dowiaduje się, że jej narzeczony zdradził ją z jej najlepszą przyjaciółką, dla dziewczyny staje się jasne, że w jej życiu nie ma już miejsca dla dwóch najbliższych dotąd osób. Są rzeczy, których wybaczyć nie można należy do nich sytuacja, w której inna kobieta rodzi dziecko twojego ukochanego. Kilka lat po burzliwym rozstaniu Kamryn otrzymuje list, w którym Adele prosi ją o wizytę w szpitalu. Umierająca kobieta błaga dawną przyjaciółkę o to, by adoptowała jej córeczkę. Każde spojrzenie na pięcioletnią Tegan przypomina Kamryn o utraconym szczęściu. Czy można wymagać takiego poświęcenia?
Śniadanie do łóżka – Sandra Brown
Sloan Faichild, po miłosnym zawodzie nie ma już więcej nadziei na ułożenie sobie życia. Do małego pensjonatu, który prowadzi przyjeżdża jej przyjaciółka Alicja ze znanym pisarzem, który w spokoju chce popracować nad swoją nową książką. Ale zauroczenie piękną gospodynią nie pozwoli mu skupić się na pracy. W świat Sloan wkracza żywioł zmysłów. Młoda kobieta czuje, że starania mężczyzny mogłyby nie tylko rozbudzić jej ciało, ale i uleczyć duszę. Musi jednak wybrać między miłością do Cartera a lojalnością wobec jedynej przyjaciółki...
I wciąż ją kocham – Nicholas Sparks
John Tyree dokonuje wyboru - nie widząc szans na zdobycie wyższego wykształcenia, po ukończeniu szkoły średniej zaciąga się do armii. Przechodzi szkołę prawdziwego, męskiego życia, nabiera pewności siebie, której dotąd mu brakowało. W czasie przepustki spotyka Savannah - dziewczynę swoich marzeń. Młodszą o dwa lata studentkę pedagogiki, wolontariuszkę, która z grupą przyjaciół, w ramach akcji dobroczynnej, buduje domu dla ubogich. Na przekór wszelkich okolicznościom, pomiędzy obojgiem rozkwita miłość. Savannah przyrzeka czekać na ukochanego, dopóki nie minie okres jego służby...
Prowincjonalny romans – Joanna Trollope
Marzenia Alicji o szczęściu spełniły się bez reszty: wyszła za właściwego mężczyznę, ma urocze dzieci, mieszka w pięknym wiejskim domu, jest lubiana i akceptowana. Wciąż jednak czuje niedosyt, jakby czegoś jeszcze w tym ułożonym życiu brakowało. Po urodzeniu trzeciego dziecka pogrąża się w depresji i dopiero przyjaźń z młodą niezależną kobietą, która niedawno wróciła z Ameryki, przywraca jej chęć do życia. Tyle że tej przyjaźni bliscy nie potrafią w pełni zaakceptować.
Romantyczna – Barbara Gowdy
Louise Kirk poznaje smak gorącej miłości i dotkliwej straty już w dzieciństwie, wkrótce po tym, jak jej matka bez wyraźnego powodu opuszcza rodzinę i znika bez śladu. Dziewięciolatka zaprzyjaźnia się z Ablem, adoptowanym synem sąsiadów, z czego rodzi się miłość, trudna i bolesna, która zwiąże ich na całe życie. Romantyczna to opowieść o rozmaitych odmianach i refleksach miłości - niewinnej, radosnej, nieodwzajemnionej, tragicznej, utraconej; to historia samotnej kobiety poszukującej miłości bezwarunkowej i trwałej - i jej dawczyni.
Letnie rozkosze – Nora Roberts
Wywiad z potworem Lee Radcliffe lubi wyzwania. Postanawia przeprowadzić wywiad z Hunterem Brownem, nieuchwytnym, tajemniczym, a zarazem ogromnie poczytnym autorem horrorów. Używając podstępu, Lee kontaktuje się z pisarzem, który, o dziwo, zgadza się na wywiad, choć na jego warunkach. Dziennikarka ma spędzić z nim dwutygodniowe wakacje pod namiotem. Lee jest gotowa na wszystko...Pewnego lata... Bryan i Shade przemierzają Stany Zjednoczone, by na zamówienie prestiżowego magazynu utrwalić na kliszy uroki lata. Po raz pierwszy pracują razem. Ona jest artystą fotografikiem, uwieczniającym piękno świata, on - reporterem obecnym wszędzie tam, gdzie dochodzi do dramatycznych wydarzeń. Różnią się stylem życia, pracy, poglądami. Czy znajdzie się coś, co ich połączy?
Grzechy kardynalne – Greeley Andrew M.
Czworo przyjaciół z lat szkolnych, z pochodzenia Irlandczyków, ludzi głęboko wierzących, przeżywa wielkie młodzieńcze namiętności i dojrzewa w świecie pełnym pokus. Chłopcy dorastają w Chicago, zostają księżmi, a w ich życiu coraz ważniejszą rolę zaczyna odgrywać polityka Kościoła. To powieść o miłości, przyjaźni, ale także o ciężkim brzemieniu celibatu i dylematach kapłanów oraz osób świeckich z nimi związanych. Według autora, księdza katolickiego, socjologa i pisarza, „losy bohaterów świadczą o tym, że skłonność do grzechu nie jest rezultatem zła, lecz dobra, które wymknęło się spod kontroli”.
Naga twarz – Sidney Sheldon
Anna Blake to najbardziej zachwycająca kobieta, jaką kiedykolwiek spotkał doktor Stevens. I najbardziej zagadkowa osoba, z jaką zetknął się w swojej praktyce psychoanalityka.
Podczas kolejnych sesji Stevens ma wrażenie, że Anna coś ukrywa. Czegoś się boi.
Wkrótce strach wkracza również w jego życie. Ktoś chce go zabić. By poznać twarz tajemniczego prześladowcy, lekarz musi odkryć prawdę o swojej pięknej pacjentce.
Świadectwo prawdy – Jodi Picoult
W oborze na farmie amiszów w Pensylwanii znaleziono zwłoki noworodka. Lokalna społeczność jest w szoku -o odebranie dziecku życia zostaje oskarżona jego domniemana matka, osiemnastoletnia Katie Fisher, niezamężna dziewczyna z rodziny amiszów. Sprawę Katie przyjmuje Ellie Hathaway, adwokatka z wielkiego miasta. Po raz pierwszy w swojej karierze spotyka się z wymiarem sprawiedliwości rządzącym się innymi zasadami niż ten, który zna na wylot. Zagłębiając się w świat amiszów, musi znaleźć sposób, aby dotrzeć do swojej klientki i porozumieć się z nią w jej języku. Praca nad tą zawikłaną sprawą prowadzi ją także w głąb własnego ja, a kiedy jeszcze pojawi się w jej życiu mężczyzna z przeszłości, Ellie stanie oko w oko ze swoimi najtajniejszymi lękami i pragnieniami.