Prezentacja prac wielkanocnych w GOK stała się już tradycją, podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku mieszkańcy Niechanowa mogli zwiedzać wystawę od 7 do 12 kwietnia 2017. Zaprezentowane na niej ozdoby świąteczne przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej i przedszkola w Niechanowie i Jarząbkowie, a także młodzież gimnazjalna z terenu naszej gminy. Tematem przewodnim tegorocznej wystawy był „Najpiękniejszy stroik i pisanka wielkanocna”.

Na wernisaż wpłynęło wiele ciekawych prac: barwne pisanki, ozdobne koszyczki, prace plastyczne, wielobarwne zagrody, stroiki świąteczne, palmy i wiele innych, również pracownia hafciarska "Supełek" jak co roku włączyła się do prezentacji przepięknych serwet, pisanek malowanych igłą i nitką, i innych wielkanocnych dekoracji.

Wystawione prace oceniła trzyosobowa komisja w składzie: Jan Wesołowski, Danuta Tomczak i Agata Zybała, która dokonała wyróżnień.
Szkoła Podstawowa w Niechanowie:
Kategoria wiekowa klasy I - III
- nagroda dla Juliusza Pawlaka, ucznia kl. II a
- Nikolii Majchrzak, uczennicy kl. III b
- Antoniego Marciniaka, ucznia kl. III c

Kategoria wiekowa klasy IV - VI
- wyróżnienie dla Kacpra Woch, ucznia kl. V b
- Oliwii Galińskiej, uczennicy kl. V b
- Patrycji Krzyżaniak, uczennicy kl. V b
- Gracjana Wiśniewskiego, ucznia kl. 6 c,
- wyróżnienia także otrzymują uczniowie z kl. II b gimnazjum
Przedszkole "Kajtek" w Niechanowie:
- wyróżnienie dla Adama Zielińskiego, Szymona Hartwicha, Fryderyka Zybały, Filipa Konieczki, Dominiki Ignaszewskiej, Jędrzeja Kwiecińskiego, Marcelego Braszki oraz Amelii i Aleksandra Kazik.

Szkoła Podstawowa w Jarząbkowie:
- wyróżnienie dla Piotra Zająca z I oddziału przedszkolnego, Aleksandry Szałek, Wiktorii Macioszek z kl. I, Gabrysi Macioszek z I oddziału przedszkolnego, Wiktorii Drzewieckiej z kl. II, a także Huberta i Eryka Zielińskich, również uczestniczki kółka plastycznego działającego przy GOK pod kierunkiem instruktora Krzysztofa Żoka otrzymują wyróżnienia za ciekawe świąteczne pisanki.

Nagrody za prace zbiorowe przyznano dla przedszkoli z terenu naszej gminy, a także pracowni „Supełek” za piękne hafty.
Podczas tegorocznej wystawy można było podziwiać i zakupić bogato zdobione, maślane baranki wielkanocne, które wykonały członkinie Stowarzyszenia Ziemi Niechanowskiej "Wszyscy Razem" na czele z przewodniczącym Adamem Kociubą.

Panie zadbały również o stół świąteczny, aby był pięknie nakryty i udekorowany do wielkanocnego śniadania, a znalazły się na nim maślane baranki, gotowana szynka i biała kiełbasa, baba wielkanocna oraz szarlotka i pachnące pieczywo.

Konkurs wielkanocny w Gminnym Ośrodku Kultury organizowany jest co roku i otwarty jest dla tych wszystkich, którzy chcą brać w nim udział, wystawa jest doskonałą okazją do obejrzenia różnorodnych prac i przeniesienia pomysłów do swoich domów, a przy okazji do zdobycia ciekawej nagrody.
Organizator serdecznie dziękuje dzieciom i młodzieży, opiekunom i wychowawcom, pracowni hafciarskiej „Supełek” oraz zarządowi i członkom Stowarzyszenia Ziemi Niechanowskiej za dobrą i przyjazną współpracę.