Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
czwartek 25 kwietnia 2024 | imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl Biuletyn Informacji Publicznej   
Aktualności
Nasze władze
Atrakcje turystyczne
Plan gminy
Komunikacja
Katalog firm
Menu

ZPORR
URZĄD GMINY
PREZENTACJA GMINY
GOSPODARKA
INFORMATOR
Działalność profilaktyczna i pomocowa
KULTURA
GOK
SPORT
OŚWIATA
Biblioteka Publiczna
Oferta biblioteki...
OSiW OHP Niechanowo
OSP Niechanowo
Koło Pszczelarzy...
Z KART HISTORII
Wieś Kędzierzyn
REKLAMA FIRM
Kalendarz imprez
Świetlice...
Rewolucja śmieciowa
Informacje dla pracodawców...
Wybory Prezydenta RP 2015...
Referendum 2015...
Wybory Parlamentarne 2015
Wybory samorządowe 2018
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019
Wybory do Parlamentu RP - 2019...
RODO
Galeria
Sonda
Plany budowy ścieżek rowerowych...
Czy jest Pan/Pani zwolennikiem budowy ścieżek rowerowych na terenie naszej gminy (Gniezno-Niechanowo oraz Niechanowo-Cielimowo)?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Zobacz wyniki | Głosuj
  
  
Etap wojewódzki konkursu OHP...
  

Ustawicznie ewoluująca rzeczywistość i konkurencyjność na współczesnym rynku pracy wymagają bardzo dobrej sprawności w zawodzie. Aby ją osiągnąć należy systematycznie zdobywać wiedzę fachową i umiejętności zawodowe. Ochotnicze Hufce Pracy, realizując swe ustawowe zadania w obszarze edukacji i wychowania młodzieży, szczególną uwagę przywiązują do podnoszenia poziomu kształcenia w zakresie przygotowania zawodowego swoich wychowanków. Jest to realizowane, między innymi poprzez ciągłe monitorowanie tego procesu. Jednym z wyrazistych jego elementów jest organizacja, wpisanego już w tradycję OHP, konkursu „Sprawny w zawodzie”.

Zastępca Komendanta WWK Mariusz Ciszak wita uczestników konkursu

Formuła rywalizacji jest pierwszym podsumowaniem wkładu nauczycieli, wychowawców i instruktorów praktycznej nauki zawodu i jednocześnie pierwszym prawdziwym sprawdzianem pozwalającym komisyjnie ocenić pracę uczestników. Jest także możliwością weryfikacji wiedzy i umiejętności przed przystąpieniem do zewnętrznych egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie, pozwalającą na ewentualne nadrobienie zaległości przed przystąpieniem do egzaminu końcowego po odbyciu pełnego cyklu kształcenia zawodowego. Udział w Konkursie stwarza także praktyczne warunki do zapoznania się przyszłych absolwentów ze sposobem organizacji i przebiegu zewnętrznych egzaminów kwalifikacyjnych. Współczesny świat ulega dynamicznym przeobrażeniom, różnorodnym procesom transformacji, modernizacji i określaniu roli czynnika ludzkiego. Aktualnym jego wyznacznikiem jest efektywne budowanie własnej marki poprzez współzawodniczenie w atmosferze fair play, do czego Ochotnicze Hufce Pracy przygotowują swych uczestników od samego początku objęcia ich opieką.

Uczestnicy konkursu w trakcie rozwiązywania testu

W ramach ogólnopolskiego konkursu Ochotniczych Hufców Pracy „Sprawny w zawodzie-bezpieczny w pracy” dnia 18 kwietnia 2012 roku w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Niechanowie odbył się wojewódzki etap konkursu „Sprawny w zawodzie - stolarz".

Zawodnicy z CKiW w Pleszewie w trakcie analizowania rysunku technicznego

Do rywalizacji o miano najlepszej drużyny stolarskiej OHP w Wielkopolsce stanęły cztery zespoły: Dawid Wróbel i Krystian Łęt - Środowiskowy Hufiec Pracy w Koninie, Krystian Wojtas i Robert Gruszczyński - ŚHP w Ostrowie Wielkopolskim, Artur Szkarłat i Dariusz Urbaniak z ŚHP w Tarnówce Wiesiołowskiej oraz Jakub Wojcieszak i Marek Barczyński z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

Uczestnicy konkursu (5 z lewej Z-ca Komendanta Woj. Mariusz Ciszak)

W części teoretycznej adepci stolarstwa odpowiadali na 30 pytań które obejmowały swoim zakresem wiadomości i umiejętności: właściwe dla zawodu stolarz oraz z prowadzenia działalności gospodarczej. Największą wiedzą teoretyczną wykazał się zespół z ŚHP w Ostrowie Wielkopolskim. W części praktycznej konkursu zadaniem uczestników było wykonanie szafki zgodnie z parametrami rysunku technicznego. Podczas wykonywania zadania Komisja Konkursowa oceniała m. in.: zgodność uzyskanych parametrów wyrobu z parametrami podanymi w dokumentacji technicznej, wykonywanie złączy i połączeń stolarskich, operację klejenia, używanie środków ochrony indywidualnej, posługiwanie się narzędziami ręcznymi, współpracę z partnerem oraz czas wykonywania zadania. W części praktycznej konkursu najlepszy wynik uzyskał zespół z ŚHP w Koninie.

Wręczanie nagród zwycięzcom konkursu z Konina

Wyniki końcowe konkursu przedstawiają się następująco: I miejsce - ŚHP w Koninie; II miejsce ex aequo - CKiW w Pleszewie i ŚHP w Ostrowie Wielkopolskim; IV miejsce - ŚHP w Tarnówce Wiesiołowskiej. Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy wojewódzkiego etapu konkursu otrzymali upominki i dyplomy.

Z-ca Komendanta Wojewódzkiego wręcza dyplomy zawodnikom z Tarnówki Wiesiołowskiej

Dawid Wróbel i Krystian Łęt z ŚHP w Koninie reprezentować będą Wielkopolską Wojewódzką Komendę OHP podczas Ogólnopolskiego Konkursu „Sprawny w zawodzie", który odbędzie się w Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie w dniach 15-18 maja 2012 roku.

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
Kalendarz wydarzeń
2024

N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 
Mapa
 
Zapraszamy na stronę SP w Niechanowie...
Zapraszamy na stronę internetową SP w Jarząbkowie
Zapraszamy na stronę UKS Błyskawica...
GLKS Pelikan Niechanowo zaprasza...
HISTORIA KOŁA PSZCZELARZY W NIECHANOWIE...
Zapraszamy na naszą stronę...
Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie...
Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej...
System Informacji Przestrzennej - Gmina Niechanowo
Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo
XXV Ogólnopolski Bieg Niechana
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niechanowie
Punktem Wspierania Biznesu
Akademia Piłkarska Niechanowo
Gmina Niechanowo - kanał filmowy na YouTube
Gmina Niechanowo na FB
Koło Gospodyń Wiejskich w Cielimowie „Atomówki Cielimowo”
 
Subskrypcja

Zapraszamy do korzystania z naszego biuletynu informa-
cyjnego. Prosimy wpisać swój adres e-mail w pole poniżej.
dopisz
  
  
Aktualności|Sesje Rady Gminy|Budżet Gminy|Urzędy i instytucje|Kultura i oświata|Katalog firm|Ogłoszenia|Kontakt
© Gmina Niechanowo | on line: 1 odwiedzin: 5083070