Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
czwartek 25 kwietnia 2024 | imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl Biuletyn Informacji Publicznej   
Aktualności
Nasze władze
Atrakcje turystyczne
Plan gminy
Komunikacja
Katalog firm
Menu

ZPORR
URZĄD GMINY
PREZENTACJA GMINY
GOSPODARKA
INFORMATOR
Działalność profilaktyczna i pomocowa
KULTURA
GOK
SPORT
OŚWIATA
Biblioteka Publiczna
Oferta biblioteki...
OSiW OHP Niechanowo
OSP Niechanowo
Koło Pszczelarzy...
Z KART HISTORII
Wieś Kędzierzyn
REKLAMA FIRM
Kalendarz imprez
Świetlice...
Rewolucja śmieciowa
Informacje dla pracodawców...
Wybory Prezydenta RP 2015...
Referendum 2015...
Wybory Parlamentarne 2015
Wybory samorządowe 2018
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019
Wybory do Parlamentu RP - 2019...
RODO
Galeria
Sonda
Plany budowy ścieżek rowerowych...
Czy jest Pan/Pani zwolennikiem budowy ścieżek rowerowych na terenie naszej gminy (Gniezno-Niechanowo oraz Niechanowo-Cielimowo)?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Zobacz wyniki | Głosuj
  
  
Dzieje się tyle, że aż braknie tchu...
  

Koniec września i początek października to bardzo gorący i napięty czas w Ośrodku Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Niechanowie. Przez ostatnie dwa tygodnie wydarzyło się w naszym domu wiele ciekawych rzeczy i spotkań.

Przed licheńską Bazyliką z Panią Jolą Bubacz.

29 września razem z naszymi kolegami i koleżankami z całego kraju zainaugurowaliśmy rok szkoleniowy w Licheniu. Wiemy dobrze, że z naszymi rogatymi charakterami musimy sobie załatwiać wstawiennictwo wszystkich chórów anielskich aby jak najlepiej wykorzystać czas nauki i pracy.

Wybory Rady Młodzieży

Na przełomie września i października wybraliśmy też Radę Młodzieży naszego Ośrodka. Mogliśmy poczuć się jak na prawdziwych wyborach, ponieważ opiekun Rady Młodzieży pan Marek Radowski zadbał o nawet najmniejsze szczegóły. Były więc karty do głosowania, lista na której podpisami potwierdziliśmy nasz udział w wyborach, urna wyborcza no i oczywiście komisyjne liczenie głosów. W formie zabawy mogliśmy poczuć się jak nasi starsi koledzy i rodzice, którzy mogą korzystać z obowiązku i przywileju oddawania swojego głosu.

Mateusz i Dominik przekazują kasztany w przedszkolu

Od samego początku działalności, Rada Młodzieży narzuciła ostre tępo pracy. Najpierw zbieraliśmy kasztany, które później przekazaliśmy do Niechanowskiego przedszkola Kajtek. Razem z przedszkolakami włączyliśmy się w akcję dokarmiania zwierząt w gnieźnieńskich lasach.

Prace przy torcie

Kolejną ciekawą inicjatywą naszych przedstawicieli było przygotowanie słodkiej niespodzianki dla wszystkich pracowników pedagogicznych okazji Święta Edukacji Narodowej. Nasi kucharze razem z panią Anną Lesińską przygotowali pyszny tort, przy którym mogliśmy usiąść i porozmawiać o rzeczach mniej lub bardziej ważnych.

Część nauczycieli z naszym wypiekiem

Dwa pierwsze tygodnie października to czas spotkania z ciekawymi ludźmi. Najpierw mieliśmy okazję poznać pasję naszego Kierownika pana Marka Radowskiego, który przywiózł do nas małą część kolekcji swoich instrumentów. I nie są to tylko eksponaty tylko instrumenty na których pan Marek gra. Tą grą zaraził też kilku z nas, którzy mają nadzieję odkryć w sobie jakiś głęboko skrywany talent.

Pan Marek z kolekcją swoich instrumentów

6 października gościliśmy w naszych progach przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej z Poznania pana Andrzeja Samulczyka oraz panią Małgorzatę Zerner, którzy wprowadzili nas w zawiłe tajniki przepisów BHP.

Uczestnicy szkolenia BHP razem z panią Małgorzatą

Odwiedził nas również aspirant sztabowy pan Janusz Soszyński, który w czasie spotkania poruszył kwestię konsekwencji łamania prawa i najczęściej popełnianych wykroczeń przez młodzież w naszym wieku.

Spotkanie z naszym dzielnicowym

W ostatni dzień przed Świętem Edukacji obchodziliśmy też szczególne święto w naszej szkole. Wszyscy nowi uczniowie zostali pasowani na uczniów i włączeni do społeczności uczniowskiej Niepublicznego Gimnazjum Edukacji Lubasz w Niechanowie. Panie Marzena Nowakowska i Jolanta Bubacz przygotowały szereg konkursów sprawnościowych, w których kandydaci na uczniów musieli wykazać się sprawnością ciała i umysłu, które kwalifikowały  ich do tego by mogli zostać włączeni w grono społeczności uczniowskiej.

Pasowanie na ucznia

Nie bez powodu napisałem na początku, że wiele ciekawych rzeczy dzieje się w naszym DOMU. Bo przecież Ośrodek to nie tylko nauka i praca ale również wiele ciekawych inicjatyw, w które możemy się włączyć i poprzez które możemy sprawiać, że uczymy się więcej i żyjemy lepiej.

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
Kalendarz wydarzeń
2024

N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 
Mapa
 
Zapraszamy na stronę SP w Niechanowie...
Zapraszamy na stronę internetową SP w Jarząbkowie
Zapraszamy na stronę UKS Błyskawica...
GLKS Pelikan Niechanowo zaprasza...
HISTORIA KOŁA PSZCZELARZY W NIECHANOWIE...
Zapraszamy na naszą stronę...
Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie...
Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej...
System Informacji Przestrzennej - Gmina Niechanowo
Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo
XXV Ogólnopolski Bieg Niechana
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niechanowie
Punktem Wspierania Biznesu
Akademia Piłkarska Niechanowo
Gmina Niechanowo - kanał filmowy na YouTube
Gmina Niechanowo na FB
Koło Gospodyń Wiejskich w Cielimowie „Atomówki Cielimowo”
 
Subskrypcja

Zapraszamy do korzystania z naszego biuletynu informa-
cyjnego. Prosimy wpisać swój adres e-mail w pole poniżej.
dopisz
  
  
Aktualności|Sesje Rady Gminy|Budżet Gminy|Urzędy i instytucje|Kultura i oświata|Katalog firm|Ogłoszenia|Kontakt
© Gmina Niechanowo | on line: 1 odwiedzin: 5083097