Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
sobota 13 kwietnia 2024 | imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemysław Biuletyn Informacji Publicznej   
Aktualności
Nasze władze
Atrakcje turystyczne
Plan gminy
Komunikacja
Katalog firm
Menu

ZPORR
URZĄD GMINY
PREZENTACJA GMINY
GOSPODARKA
INFORMATOR
Działalność profilaktyczna i pomocowa
KULTURA
GOK
SPORT
OŚWIATA
Biblioteka Publiczna
Oferta biblioteki...
OSiW OHP Niechanowo
OSP Niechanowo
Koło Pszczelarzy...
Z KART HISTORII
Wieś Kędzierzyn
REKLAMA FIRM
Kalendarz imprez
Świetlice...
Rewolucja śmieciowa
Informacje dla pracodawców...
Wybory Prezydenta RP 2015...
Referendum 2015...
Wybory Parlamentarne 2015
Wybory samorządowe 2018
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019
Wybory do Parlamentu RP - 2019...
RODO
Galeria
Sonda
Plany budowy ścieżek rowerowych...
Czy jest Pan/Pani zwolennikiem budowy ścieżek rowerowych na terenie naszej gminy (Gniezno-Niechanowo oraz Niechanowo-Cielimowo)?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Zobacz wyniki | Głosuj
  
  
Rodzinny Festyn Sportowo - Rekreacyjny...
  

Oddział Gnieźnieński Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa razem z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie, Miejskimi Świetlicami Socjoterapeutycznymi i Stowarzyszeniem Rodziców Ziemi Niechanowskiej zorganizował „Rodzinny Festyn Sportowo – Rekreacyjny” w dniu 22 września 2012r. w godz. od 14:00 do 17:00, który odbył się na terenie Ogródka Jordanowskiego na ul.3 maja w Gnieźnie.

Festyn był zrealizowany w ramach zadania publicznego: „Organizacja imprez sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i rodzin, promujących integrację rodzin oraz zdrowy styl życia wolny od uzależnień” pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna.

Organizatorzy zaproponowali uczestnikom mnóstwo atrakcji. We wspólnej zabawie w Ogródku Jordanowskim przy ul.3 Maja wzięło udział ponad 300 uczestników z całego miasta. Na festynie każde dziecko mogło spróbować swoich sił w rywalizacji w konkurencjach sportowych takich jak, rzut woreczkiem do kosza, skoki na skakance, kręcenie hula hop na czas, rzut ringo, strzał piłką do mini bramki, podbijanie piłeczki tenisowej i inne. Nad sprawnym przeprowadzeniem sportowych konkurencji czuwały panie ze Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej: Anna Grabowska, Justyna Łyskawa, Agnieszka Strzyż, Danuta Pożegowiak oraz Grażyna i Andrzej Kozanecki, który zadbał o transport niezbędnego sprzętu i stołów.

Wiele atrakcji dla najmłodszych przygotowali przedstawiciele przyjaznych dzieciom instytucji z miasta i powiatu gnieźnieńskiego. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie prezentowało stoisko z pokazem wykonania wisiorków i bransoletek z koralików i innych drobnych elementów. Natomiast Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne zachęcały do nauki wykonywania plecionek z kolorowych żyłek.

Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa zadbało o pomalowanie dzieciom twarzy w kolorowe i wesołe wzory. Przygotowało słodkie poczęstunki w postaci babek, batoników, cukierków, cukrowej waty oraz pysznej grochówki z chlebem.

Można było również pozjeżdżać z dmuchanych zamków wynajętych z sali zabaw dla dzieci „Dżungla” Pani Anny Karpińskiej a także ujeżdżać konie z Ośrodka Rekreacji Konnej „Master” pani Marii Nitka. O oprawę muzyczną i nagłośnienie festynu zadbał pan Marcin Stawniak.

Było również stanowisko bezpłatnego mierzenia ciśnienia oraz stoiska promujące zdrowy styl życia firmy Herbalife. Można było również dowiedzieć się jak honorowo oddać szpik kostny. Odbył się również konkurs rysunkowy „Wspomnienia z wakacji”. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi wakacyjnymi wrażeniami.

Podstawowym celem festynu, oprócz sprawienia radości najmłodszym było ukazanie jego uczestnikom alternatywnym metod spędzania wolnego czasu oraz propagowanie idei dobrej zabawy w gronie rodziny.

Cały festyn nie mógłby się odbyć bez pomocny pracowników, wszystkich instytucji, które zajmują się pomaganiem rodzinie, wolontariuszom oraz rodzicom, którym należą się serdeczne słowa podziękowania. Pod koniec festynu rozpętała się niestety, chyba ostatnia już letnia burza, która trochę przyspieszyła zakończenie imprezy. Na szczęście nie przeszkodziło nam to w uporządkowaniu placu zabaw.

Koordynatorem projektu była p.Halina Poradka, osoba wielkiego serca, której za wszystko należą się serdeczne podziękowania.

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
Kalendarz wydarzeń
2024

N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 
Mapa
 
Zapraszamy na stronę SP w Niechanowie...
Zapraszamy na stronę internetową SP w Jarząbkowie
Zapraszamy na stronę UKS Błyskawica...
GLKS Pelikan Niechanowo zaprasza...
HISTORIA KOŁA PSZCZELARZY W NIECHANOWIE...
Zapraszamy na naszą stronę...
Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie...
Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej...
System Informacji Przestrzennej - Gmina Niechanowo
Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo
XXV Ogólnopolski Bieg Niechana
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niechanowie
Punktem Wspierania Biznesu
Akademia Piłkarska Niechanowo
Gmina Niechanowo - kanał filmowy na YouTube
Gmina Niechanowo na FB
Koło Gospodyń Wiejskich w Cielimowie „Atomówki Cielimowo”
 
Subskrypcja

Zapraszamy do korzystania z naszego biuletynu informa-
cyjnego. Prosimy wpisać swój adres e-mail w pole poniżej.
dopisz
  
  
Aktualności|Sesje Rady Gminy|Budżet Gminy|Urzędy i instytucje|Kultura i oświata|Katalog firm|Ogłoszenia|Kontakt
© Gmina Niechanowo | on line: 1 odwiedzin: 5082379