Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
czwartek 25 kwietnia 2024 | imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl Biuletyn Informacji Publicznej   
Aktualności
Nasze władze
Atrakcje turystyczne
Plan gminy
Komunikacja
Katalog firm
Menu

ZPORR
URZĄD GMINY
PREZENTACJA GMINY
GOSPODARKA
INFORMATOR
Działalność profilaktyczna i pomocowa
KULTURA
GOK
SPORT
OŚWIATA
Biblioteka Publiczna
Oferta biblioteki...
OSiW OHP Niechanowo
OSP Niechanowo
Koło Pszczelarzy...
Z KART HISTORII
Wieś Kędzierzyn
REKLAMA FIRM
Kalendarz imprez
Świetlice...
Rewolucja śmieciowa
Informacje dla pracodawców...
Wybory Prezydenta RP 2015...
Referendum 2015...
Wybory Parlamentarne 2015
Wybory samorządowe 2018
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019
Wybory do Parlamentu RP - 2019...
RODO
Galeria
Sonda
Plany budowy ścieżek rowerowych...
Czy jest Pan/Pani zwolennikiem budowy ścieżek rowerowych na terenie naszej gminy (Gniezno-Niechanowo oraz Niechanowo-Cielimowo)?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Zobacz wyniki | Głosuj
  
  
Dni Niechanowa 2019...
  

W niedzielę 2 czerwca na Plantach w Niechanowie odbył się XV Festyn z okazji DNI NIECHANOWA, podczas którego mieszkańcy gminy mogli skorzystać z wielu atrakcji.

DNI NIECHANOWA to jednak nie tylko niedzielny festyn, to szereg imprez sportowych i kulturalnych, które w tym roku rozpoczęły się 19 maja Majówką na niechanowskich Plantach.

We wtorek 21 maja w Szkole Podstawowej w Niechanowie miał miejsce XXIV finał konkursu wiedzy „Gmina Niechanowo – historia i współczesność". Następnego dnia w GOK odbyło się gminne spotkanie z Seniorami, które podobnie jak w latach poprzednich zostało zorganizowane przez SRZN. W piątek 24 maja szkoły z terenu gminy przygotowały spotkania dla rodziców. W SP w Niechanowie gościły mamy, które wspólnie ze swoimi dziećmi wzięły udział w zawodach sportowych pt. Bawię się razem z mamą. Natomiast w SP w Jarząbkowie zorganizowano Dzień Rodziny.

W tym samym czasie starsze dzieci mogły wziąć udział w Ogólnopolskim Biegu Niechana, który już po raz XXIX odbył się z inicjatywy Zbyszka Linkiewicza Prezesa UKS Niechan.

Kolejny dzień w gminie Niechanowo również upłynął na sportowo. Z niechanowskich Plant wystartowali uczestnicy I Biegu Dyszka Niechana, biegacze mieli do pokonania 10-kilometrową trasę.

Po południu DNI NIECHANOWA przeniosły się do Cielimowa, gdzie odbył się turniej piłki nożnej zaliczany do Letniej Spartakiady Mieszkańców Sołectw Gminy Niechanowo.

W niedzielę 26 maja Gminny Ośrodek Kultury zaprosił mamy na uroczyste spotkanie z okazji ich święta.

Po kilkudniowej przerwie w piątkowe popołudnie 31 maja rozegrano turniej piłki siatkowej reprezentacji placówek oświatowych z terenu gminy, którego zwycięzcą została drużyna Przedszkola Kajtek z Niechanowa.

Sobota także upłynęła na sportowo, odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej, w którym wzięło udział ponad stu miłośników jazdy rowerowej oraz Rajd Pieszy po Ziemi Niechanowskiej dla uczniów szkół z terenu gminy i przedszkolaków. W niedzielę przed południem rozegrany został mecz Pelikan Niechanowo w kat Młodzicy, a o godz. 14:00 rozpoczęła się Letnia Spartakiada Mieszkańców Sołectw Gminy Niechanowo. Najlepszym w sportowych zmaganiach okazał się zespół z Żelazkowa, kolejne miejsce przypadło drużynie z Cielimowa, a na trzecim miejscu znalazło się Jarząbkowo. Sześć najlepszych reprezentacji sołectw otrzymało puchary, a najlepsi zawodnicy poszczególnych konkurencji zostali uhonorowani medalami.

Główną atrakcją tego dnia był jednak festyn. Na początku głos zabrał Wójt Gminy Szymon Robaszkiewicz, który powitał zgromadzonych na Plantach uczestników festynu i zaprosił do wspólnej zabawy.

OSiW OHP w Niechanowie dla najmłodszych dzieci przygotował turniej „Strong Men”, były występy dzieci z Przedszkola, SP w Jarząbkowie i Niechanowie, nie zabrakło również piosenek w wykonaniu zespołu śpiewaczego „Róża”.

Do tańca przygrywał DJ SNAKE & DJ MAVI, a gwiazdą wieczoru był KORDIAN.

Podczas festynu dzieci mogły bezpłatnie skorzystać z wesołego miasteczka, a wszyscy goście skosztować chleba ze smalcem przygotowanego przez KGW Niechanowo. Z inicjatywy wójta dla uczestników świętowania Dni Niechanowa została przygotowana darmowa grochówka.

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
Kalendarz wydarzeń
2024

N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 
Mapa
 
Zapraszamy na stronę SP w Niechanowie...
Zapraszamy na stronę internetową SP w Jarząbkowie
Zapraszamy na stronę UKS Błyskawica...
GLKS Pelikan Niechanowo zaprasza...
HISTORIA KOŁA PSZCZELARZY W NIECHANOWIE...
Zapraszamy na naszą stronę...
Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie...
Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej...
System Informacji Przestrzennej - Gmina Niechanowo
Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo
XXV Ogólnopolski Bieg Niechana
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niechanowie
Punktem Wspierania Biznesu
Akademia Piłkarska Niechanowo
Gmina Niechanowo - kanał filmowy na YouTube
Gmina Niechanowo na FB
Koło Gospodyń Wiejskich w Cielimowie „Atomówki Cielimowo”
 
Subskrypcja

Zapraszamy do korzystania z naszego biuletynu informa-
cyjnego. Prosimy wpisać swój adres e-mail w pole poniżej.
dopisz
  
  
Aktualności|Sesje Rady Gminy|Budżet Gminy|Urzędy i instytucje|Kultura i oświata|Katalog firm|Ogłoszenia|Kontakt
© Gmina Niechanowo | on line: 1 odwiedzin: 5082938