Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
czwartek 25 kwietnia 2024 | imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl Biuletyn Informacji Publicznej   
Aktualności
Nasze władze
Atrakcje turystyczne
Plan gminy
Komunikacja
Katalog firm
Menu

ZPORR
URZĄD GMINY
PREZENTACJA GMINY
GOSPODARKA
INFORMATOR
Działalność profilaktyczna i pomocowa
KULTURA
GOK
SPORT
OŚWIATA
Biblioteka Publiczna
Oferta biblioteki...
OSiW OHP Niechanowo
OSP Niechanowo
Koło Pszczelarzy...
Z KART HISTORII
Wieś Kędzierzyn
REKLAMA FIRM
Kalendarz imprez
Świetlice...
Rewolucja śmieciowa
Informacje dla pracodawców...
Wybory Prezydenta RP 2015...
Referendum 2015...
Wybory Parlamentarne 2015
Wybory samorządowe 2018
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019
Wybory do Parlamentu RP - 2019...
RODO
Galeria
Sonda
Plany budowy ścieżek rowerowych...
Czy jest Pan/Pani zwolennikiem budowy ścieżek rowerowych na terenie naszej gminy (Gniezno-Niechanowo oraz Niechanowo-Cielimowo)?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Zobacz wyniki | Głosuj
  
  
Dni Niechanowa 2011...
  

Jak co roku na przełomie maja i czerwca mieszkańcy gminy Niechanowo mogli skorzystać z wielu atrakcji zorganizowanych w ramach obchodów Dni Niechanowa.
20 maja w Zespole Szkół w Niechanowie odbył się konkurs wiedzy „Gmina Niechanowo – Historia i Współczesność”, była to już XVI edycja konkursu zorganizowana przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan we współpracy z Gminnym Centrum Informacji- Klub Pracy w Niechanowie, Urzędem Gminy w Niechanowie i Zespołem Szkół w Niechanowie.

W czwartek 26 maja w Zespole Szkół w Niechanowie i w Przedszkolu odbyła się impreza dla dzieci i ich mam „Bawię się razem z mamą”. Tego samego dnia rozstrzygnięto także Konkurs o Pióro Wójta Gminy „Zostań Mistrzem Ortografii”.

Piątek rozpoczął się XXI Ogólnopolskim Biegiem Niechana, impreza zgromadziła na plantach niechanowskich ponad 600 uczestników. Po południu został rozegrany „Turniej drużyn amatorskich w piłce siatkowej”. Pierwsze miejsce i Puchar Wójta Gminy Niechanowo zdobyła drużyna Przedszkola „Kajtek”.

W tym samym czasie w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie mamy z terenu gminy świętowały „Dzień Matki”.

Sobota upłynęła na sportowo, rano odbyły się Międzygminne Zawody Sportowo–Pożarnicze. Tego samego dnia miał miejsce także rajd dzieci i młodzieży po Ziemi Niechanowskiej, uczestnicy rajdu nie tylko przemierzali gminę i podziwiali jej piękno, ale także wykonywali po drodze szereg zadań. W Zespole Szkół w Niechanowie odbył się także jeden z wielu meczy unihokeja zaplanowanych na najbliższe dni.

Po południu „Dni Niechanowa” przeniosły się do Cielimowa na boisko Orlik, gdzie został rozegrany Turniej Małych Orlików i mecz towarzyski pomiędzy Starostwem Powiatowym z Gniezna, a Gminą Niechanowo.

Odbył się także festyn rodzinny przygotowany przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan przy współudziale UKS „Orły” Rady Sołeckiej Cielimowa i UG w Niechanowie.

Zwycięzcy konkurencji sportowych otrzymali pamiątkowe medale, dzieci mogły skorzystać z dmuchanego pałacu, a na wszystkich uczestników pikniku czekała smaczna grochówka.

W niedzielę odbyła się Letnia Spartakiada Sołectw Gminy Niechanowo, najlepszym okazał się zespół z Żelazkowa, kolejne miejsce przypadło drużynie z Czechowa, na trzecim miejscu znalazło się Niechanowo.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, a najlepsi zawodnicy pamiątkowe medale.

Główną atrakcją tego dnia był jednak festyn. Na początku głos zabrał Wójt Gminy Eugeniusz Zamiar, który powitał zaproszonych gości i wraz z innymi organizatorami podsumował konkursy i turnieje, które odbyły się w minionych dniach.

Po części oficjalnej na zebranych licznie mieszkańców i gości czekało jeszcze wiele atrakcji, między innymi cieszące się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem zawody „Strong Men”, występy dzieci z Przedszkola, SP w Jarząbkowie i Niechanowie, dzieci z kółka tanecznego działającego przy GOK oraz mali tancerze z Centrum Kultury i Tańca Hajdasz.

Był koncert zespołu muzycznego „Róża”, kabaret „W krzywym zwierciadle” przygotowany przez młodzież gimnazjum oraz występ El Damiano i Szewiora.
Do tańca przygrywał zespół Bonus, a gwiazdą wieczoru była grupa BELFAST, która zaprezentowała takie hity jak: Rivers of Babylon, Sunny czy Rasputin…

Podczas festynu dzieci mogły skorzystać z wesołego miasteczka, a wszyscy goście spróbować potraw przygotowanych przez Panie z Klubu Seniora „Róża”.
Niedzielny festyn to jednak nie koniec imprez przygotowanych na obchody „Dni Niechanowa” - trwały one do 3 czerwca.

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
Kalendarz wydarzeń
2024

N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 
Mapa
 
Zapraszamy na stronę SP w Niechanowie...
Zapraszamy na stronę internetową SP w Jarząbkowie
Zapraszamy na stronę UKS Błyskawica...
GLKS Pelikan Niechanowo zaprasza...
HISTORIA KOŁA PSZCZELARZY W NIECHANOWIE...
Zapraszamy na naszą stronę...
Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie...
Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej...
System Informacji Przestrzennej - Gmina Niechanowo
Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo
XXV Ogólnopolski Bieg Niechana
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niechanowie
Punktem Wspierania Biznesu
Akademia Piłkarska Niechanowo
Gmina Niechanowo - kanał filmowy na YouTube
Gmina Niechanowo na FB
Koło Gospodyń Wiejskich w Cielimowie „Atomówki Cielimowo”
 
Subskrypcja

Zapraszamy do korzystania z naszego biuletynu informa-
cyjnego. Prosimy wpisać swój adres e-mail w pole poniżej.
dopisz
  
  
Aktualności|Sesje Rady Gminy|Budżet Gminy|Urzędy i instytucje|Kultura i oświata|Katalog firm|Ogłoszenia|Kontakt
© Gmina Niechanowo | on line: 1 odwiedzin: 5082947