Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
czwartek 25 kwietnia 2024 | imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl Biuletyn Informacji Publicznej   
Aktualności
Nasze władze
Atrakcje turystyczne
Plan gminy
Komunikacja
Katalog firm
Menu

ZPORR
URZĄD GMINY
PREZENTACJA GMINY
GOSPODARKA
INFORMATOR
Działalność profilaktyczna i pomocowa
KULTURA
GOK
SPORT
OŚWIATA
Biblioteka Publiczna
Oferta biblioteki...
OSiW OHP Niechanowo
OSP Niechanowo
Koło Pszczelarzy...
Z KART HISTORII
Wieś Kędzierzyn
REKLAMA FIRM
Kalendarz imprez
Świetlice...
Rewolucja śmieciowa
Informacje dla pracodawców...
Wybory Prezydenta RP 2015...
Referendum 2015...
Wybory Parlamentarne 2015
Wybory samorządowe 2018
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019
Wybory do Parlamentu RP - 2019...
RODO
Galeria
Sonda
Plany budowy ścieżek rowerowych...
Czy jest Pan/Pani zwolennikiem budowy ścieżek rowerowych na terenie naszej gminy (Gniezno-Niechanowo oraz Niechanowo-Cielimowo)?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Zobacz wyniki | Głosuj
  
  
Dni Niechanowa 2018...
  

Już po raz czternasty obchodziliśmy Dni Niechanowa. Imprezy, które miały miejsce na terenie gminy w ramach tych obchodów odbywały się od 12-29 maja 2018r. W tym roku w związku z obchodzoną Setną Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości i Powstania Wielkopolskiego wiele wydarzeń miało wymiar patriotyczny.

Już 12 maja odbył się Koncert Towarzystwa Chóralnego Dzwon z Gniezna którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury. 17 maja 2018r. również w GOK miało miejsce podsumowanie projektu „Radość Niepodległej młodością wytańczona”. Kolejnego dnia w Szkole Podstawowej w Jarząbkowie został zorganizowany Dzień Rodziny.

Od 18 do 31 maja w SP w Jarząbkowie i Niechanowie miała miejsce wystawa z klocków lego dot. Powstania Wielkopolskiego.

22 maja odbył się XXIII finał konkursu wiedzy „Gmina Niechanowo Historia i Współczesność”. Tematyka tegorocznego finału została poszerzona o wiadomości z zakresu Powstania Wielkopolskiego.

23 maja 2018r. w hali sportowej w Niechanowie spotkały się mamy ze swoimi dziećmi z klas I-III, aby uczcić Dzień Matki, a przy okazji świetnie się bawić biorąc udział w rozgrywkach sportowych. Tego samego dnia w GOK odbyło się Gminne Spotkanie z Seniorami, którego głównym organizatorem było SRZN.

24 maja odbył się finał XII edycji konkursu ortograficznego O pióro Wójta Gminy pod hasłem “Zostań mistrzem ortografii”. W tym roku podczas konkursu uczestnicy zmierzyli się z tekstem o tematyce niepodległościowej.

W piątkowe przedpołudnie 25 maja odbył się XXVIII Ogólnopolski Bieg Niechana, a wieczorem rozegrano Turniej piłki siatkowej rodziców. To jednak nie koniec, kolejnego dnia z Niechanowa wyruszył Rodzinny Rajd Rowerowy dla Niepodległej, na mecie którego, w Nadleśnictwie Gniezno czekało na uczestników wiele niespodzianek. W tym samym czasie dzieci i młodzież z placówek oświatowych działających na terenie gminy miała okazję wziąć udział w grze terenowej upamiętniającej udział naszych mieszkańców w Powstaniu Wielkopolskim.

W niedzielę 27 maja przed południem rozegrano Gminny Turniej Szóstek Piłkarskich, a wczesnym popołudniem odbyła się Letnia Spartakiada Mieszkańców Wsi Gminy Niechanowo

Główną atrakcją tego dnia był jednak festyn. Na początku głos zabrał Wójt Gminy Eugeniusz Zamiar, który powitał wszystkich gości.

Po części oficjalnej na mieszkańców i gości czekało jeszcze wiele atrakcji, między innymi: zawody Strong Man przygotowane przez OSIW OHP w Niechanowie, występy dzieci z placówek oświatowych z terenu gminy, koncert chóru „Róża” oraz zespół CAMASUTRA, który zgromadził na niechanowskich Plantach sporo fanów muzyki disco polo.

Podczas festynu dzieci mogły skorzystać z wesołego miasteczka, a wszyscy goście spróbować chleba ze smalcem i ogórkiem, który przygotowały panie z Klubu Seniora „Róża”. Zwieńczeniem Dni Niechanowa był Gminny Dzień Matki zorganizowany 29 maja dla mam z „różanej gminy” przez Gminny Ośrodek Kultury.

Szczegółowe relacje z wydarzeń, które odbyły się podczas obchodzonych Dni Niechanowa zostały opisane w odrębnych artykułach.

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
Kalendarz wydarzeń
2024

N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 
Mapa
 
Zapraszamy na stronę SP w Niechanowie...
Zapraszamy na stronę internetową SP w Jarząbkowie
Zapraszamy na stronę UKS Błyskawica...
GLKS Pelikan Niechanowo zaprasza...
HISTORIA KOŁA PSZCZELARZY W NIECHANOWIE...
Zapraszamy na naszą stronę...
Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie...
Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej...
System Informacji Przestrzennej - Gmina Niechanowo
Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo
XXV Ogólnopolski Bieg Niechana
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niechanowie
Punktem Wspierania Biznesu
Akademia Piłkarska Niechanowo
Gmina Niechanowo - kanał filmowy na YouTube
Gmina Niechanowo na FB
Koło Gospodyń Wiejskich w Cielimowie „Atomówki Cielimowo”
 
Subskrypcja

Zapraszamy do korzystania z naszego biuletynu informa-
cyjnego. Prosimy wpisać swój adres e-mail w pole poniżej.
dopisz
  
  
Aktualności|Sesje Rady Gminy|Budżet Gminy|Urzędy i instytucje|Kultura i oświata|Katalog firm|Ogłoszenia|Kontakt
© Gmina Niechanowo | on line: 1 odwiedzin: 5083028